Szkoła Podstawowa Nr 46 im. Stefana Starzyńskiego

 

Nawigacja

PRZETARGI

W przypadku nieobecności dziecka w szkole obiady można odwoływać dzień wcześniej lub danego dnia (najpóźniej do godz. 9.00) bezpośrednio pod nr telefonu 798 599 455.

Rzeczpospolita Polska

  • SERDECZNIE PODZIĘKOWANIA

    Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim osobom, które przyczyniły się do zakupu sprzętu na świetlicowy plac zabaw.

    Zakupione linarium oraz bujak "koniczynka" w dużej części zostały sfinansowane z 1% podatku wpłat rodziców zebranych przez Instytut Inicjatyw Pozarządowych oraz ze składek rodziców w ramach Rady Rodziców, świetlicy, a także dzięki sponsoringowi Firmy Delta. 

    Huśtawka "ważka" została zakupiona z funduszu szkoły.

    Serdecznie dziękujemy :)
    kierownik świetlicy
    Jolanta Wodzyńska

  • STOŁÓWKA - instrukcja obsługi do systemu

    Szanowni Rodzice, 

     

    serdecznie prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi rejestracji oraz korzystania z systemu zamawiania posiłków w naszej placówce. 

     

    Link do logowania dla oddziałów przedszkolnych (ZERÓWEK):                                 https://ikuchnia.com.pl/panel/sp46_0

    Link do logowania dla osób niezarejestrowanych z klas 1-6 (nowi klienci):
    https://ikuchnia.com.pl/panel/sp46

    Link do logowania dla osób już zarejestrowanych:
    www.ikuchnia.com.pl/panel

     

    iKuchnia jest wirtualną platformą, dzięki której można zamówić posiłki i zapłacić za nie online. Serwis skonstruowany jest w prosty i przejrzysty sposób, a jego obsługa jest przyjazna dla użytkownika. W razie jakichkolwiek problemów i pytań, służymy pomocą:

    ikuchnia@ikuchnia.com.pl

    tel.: 733 301 522 lub 575 067 228

     

    INSTRUKCJA OBSŁUGI DO SYSTEMU iKUCHNIA:

  • SZATNIA SZKOLNA

     

    Szanowni Rodzice!

     

    Zwracamy się z uprzejmą prośbą, aby po zakończonych lekcjach czekali Państwo na swoje dzieci przed budynkiem szkolnym. Zależy nam, przez wzgląd na bezpieczeństwo Państwa pociech, aby dzieci miały możliwość przebrania się poza boksem swojej klasy (gdzie jest zbyt ciasno, by zmieściły się w nim wszystkie dzieci), na ławeczkach ustawionych w szatni szkolnej. Szczególnie gdy zajęcia o tej samej porze kończy kilka klas na różnych poziomach.

     

    Ponadto chcielibyśmy również prosić, by nie wchodzili Państwo na korytarz klas 1-3 i nie czekali na dzieci pod ich salami lekcyjnymi, ponieważ każda klasa jest po zajęciach sprowadzana do szatni.

     

    Prosimy również o nie wprowadzanie wózków dziecięcych na teren szatni i szkoły.

     

    Dziękujemy za zrozumienie.

     

    Z wyrazami szacunku, 
    Grono Pedagogiczne

  • Poradnik Bezpieczne Technologie

    Szanowni Rodzice, 

    prosimy o zapoznanie się z poradnikiem "Bezpieczne technologie", który stworzyło Stowarzyszenie Twoja Sprawa. Jak czytamy na stronie Stowarzyszenia:

    Nasze Stowarzyszenie zaangażowało się w poszukiwanie skutecznych rozwiązań mających na celu ochronę dzieci i młodzieży przed nieadekwatnymi do ich wieku treściami – nie tylko w przestrzeni publicznej, ale i w Internecie.

    Od wielu miesięcy intensywnie pracujemy nad wprowadzeniem w tym zakresie w Polsce rozwiązań systemowych. W kwietniu wspólnie cieszyliśmy się z pierwszego sukcesu, jakim była zmiana obowiązującego prawa zakazująca reklamy i promocji pornografii w sposób niebezpieczny dla dzieci.

    Zanim jednak kolejne wypracowane przez nas rozwiązania zostaną przedstawione, chcemy służyć Państwu już dziś naszą pomocą. Dlatego z przyjemnością prezentujemy specjalny podręcznik dla rodziców:

  • SP46 na Facebook'u!

     

    Zapraszamy wszystkich Rodziców i Uczniów do polubiena i śledzenia strony Naszej Szkoły na Facebook'u!

     

    Jesteśmy dostępni pod adresem: 

    https://www.facebook.com/pages/Szkoła-Podstawowa-nr-46-Warszawa/152192004834518

  • Numer 112 - ratuje życie!

     

    Numer 112 – ratuje życie!

     

     

    Ogólnoeuropejski numer 112 został stworzony po to, aby ratować życie. Łatwy do zapamiętania ma służyć nam wtedy, gdy sami czujemy zagrożenie lub ratujemy kogoś drugiego. Niestety ze świadomością tego faktu nadal nie jest dobrze. I to w całej Europie.

     

    11 lutego obchodziliśmy dzień numeru 112.  Cykliczne przypominanie po co istnieje  jest nadal potrzebne. Tylko 41% obywateli Europy rozpoznaje 112 jako uniwersalny numer alarmowy działający na terenie całej Unii Europejskiej. Niestety aż  70% nie ma świadomości istnienia numeru w ich własnym kraju. Zakorzenienie w świadomości obywateli zunifikowanego europejskiego numeru alarmowego 112 w związku z coraz większą liczbą turystów przemierzających Europę jest potrzebna bardziej niż kiedykolwiek.

     

    Chcemy promować numer 112, bowiem zależy nam, aby jak największa liczba mieszkańców Warszawy wiedziała, że korzystać z niego należy tylko przy zagrożeniu życia i bezpieczeństwa – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent Warszawy.

     

    Według danych warszawskiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego mieszczącego się przy ul. Młynarskiej 43/45, nadal największym problemem są połączenia bezzasadne. Jest ich aż 75 % i ta wielkość niestety nie zmienia się od roku 2013 kiedy samorządowe centrum przejęło wszystkie połączenia wykonywane na numer 112, które do tego czasu były odbierane w policji. Te trzy/czwarte fałszywych połączeń to w większości pomyłki, zabawy dzieci telefonami, zapytania niezwiązane z ratownictwem, zamawianie usług (np. cateringowych) i przypadkowe uruchomienia telefonów. Połączenia te zajmują czas operatorów i blokują linię, która staje się niedostępna w sytuacji realnego zagrożenia życia lub zdrowia osoby potrzebującej pomocy.

     

    40 operatorów pracujących na ośmiu stanowiskach w Centrum Powiadamiania Ratunkowego w roku ubiegłym przyjęło 1 198 070 połączeń, z czego 262 808 przekazało służbom - w największej części do policji (w następnej kolejności do Pogotowia Ratunkowego i Straży Pożarnej). Operatorzy przyjmują średnio 3 282 połączeń na dobę, najwięcej zgłoszeń wpływa między godz. 15 a 19. Średni czas oczekiwania na połączenie z operatorem wynosi od 10 do 15 sekund.

    W Polsce działa 17 Centrów Powiadamiania Ratunkowego. Centra działają w każdym mieście wojewódzkim oraz dodatkowo w Radomiu. Podstawowym założeniem systemu jest jak najszybsze odebranie połączenia i powiadomienie służb udzielających pomocy. W przypadku, gdy osoba przebywająca na terenie danego województwa łączy się z numerem 112 i nie może uzyskać połączenia z centrum na tym terenie, zgłoszenie jest przekazywane do innego ośrodka zgodnie z tzw. regułą zastępowalności. Operator, który odbierze zgłoszenie ustala lokalizację zdarzenia oraz przekazuje informacje do odpowiednich służb.

    System informatyczny działający w centrach pozwala na identyfikację numeru telefonu zgłaszającego, w tym także numerów zastrzeżonych. System dodatkowo wyświetla dane osoby, na którą telefon jest zarejestrowany oraz  pokazuje na mapie aktualną lokalizację telefonu. Pomaga to nie tylko w udzieleniu pomocy w sytuacji, gdy ktoś nie potrafi podać dokładnej lokalizacji (np. dziecko lub w przypadku wypadku samochodowego poza terenem zabudowanym), ale również ułatwia identyfikowanie fałszywych zgłoszeń, w przypadku, gdy zgłaszający podaje nieprawdziwą lokalizację.

    Wdrażanie numeru 112 rozpoczęło się w 1991 roku, a od 2008 roku jest to numer ratunkowy obowiązujący na terenie wszystkich krajów Unii Europejskiej. W sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia, osoby przebywające na terenie dowolnego kraju Unii mają możliwość połączenia się z operatorem bezpłatnego numeru 112 oraz uzyskać pomoc. Operatorzy numeru alarmowego muszą władać co najmniej jednym językiem obcym.

  • Strefa Ciszy w SP46

    Kochani Uczniowie,

    od poniedziałku 15 maja rusza w naszej szkole Strefa Ciszy. W związku z tym wszyscy uczniowie klas 4 - 6 proszeni są o zapoznanie się z załączonym poniżej regulaminem:

     

    Przy okazji otwarcia Strefy Ciszy chcielibyśmy serdecznie podziękować Radzie Rodziców za sfinansowanie pomysłu Samorządu Uczniowskiego w ramach walki z hałasem w szkole.

  • UWAGA! KOMUNIKAT!

     

    Informujemy, że od poniedziałku 13 października 2014 roku wszystkich uczniów naszej placówki obowiązuje zakaz korzystania z telefonów komórkowych oraz innych gadżetów elektronicznych na terenie Szkoły Podstawowej nr 46 im. Stefana Starzyńskiego.

     

    W związku z tym, że dzieci całe przerwy (a częściowo niestety też lekcje) spędzają rozmawiając przez telefon lub grając oraz ze względu na promowanie zdrowego stylu życia wprowadzony zostaje zakaz używania telefonów na terenie budynku szkoły (z wyjątkiem szatni). Telefony można trzymać w plecakach lub szafkach (w przypadku klas IV-VI). "Czas bez telefonu w szkole" ma służyć również budowaniu relacji między dziećmi oraz stawianiu na kontakt międzyludzki. Zachęćmy dzieci do budowania więzi i uczmy je zdrowego sposobu spędzania wolnego czasu. 

     

    Regulamin_telefony_komorkowe_SP46.pdf

    Bezpieczne-technologie-Poradnik-STS-ver1.pdf

  • SP46 zdobyła certyfikat "Varsavianistyczna Szkoła"!

    Dnia 12 czerwca, podczas oficjalnej uroczystości zorganizowanej przez Towarzystwo Przyjaciół Warszawy, Naszej Szkole został wręczony certyfikat 

    "Varsavianistyczna Szkoła"

     

    Certyfikat „Varsavianistyczna Szkoła” przyznawany jest przez Towarzystwo Przyjaciół Warszawy przedszkolom, szkołom i innym placówkom oświatowym za:

    • upowszechnianie wśród uczniów wiedzy o Warszawie,
    • promowanie aktywności twórczej uczniów w poznawaniu Warszawy,
    • podnoszenie efektywności i atrakcyjności pracy dydaktycznej związanej z poznawaniem własnego miasta,
    • integrowanie społeczności szkolnej wokół działań na rzecz Warszawy,
    • branie udziału w uroczystościach rocznicowych odbywających się w Warszawie,
    • współpracę ze środowiskiem lokalnym i instytucjami działającymi na rzecz edukacji varsavianistycznej.
  • DKMS - znajdź genetycznego bliźniaka i pomóż mu wyzdrowieć!

     

     

     

    Drodzy Rodzice i Nauczyciele!

     

     

     



    Fundacja DKMS - Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska od 2008 roku zajmuje się przeszczepami szpiku kostnego i komórek krwiotwórczych.

    Statutowym celem fundacji jest działalność na rzecz ochrony zdrowia. Prowadzona jest na rzecz chorych na białaczkę oraz inne schorzenia, które kwalifikują do przeszczepu szpiku kostnego lub komórek krwiotwórczych krwi obwodowej.



    I my możemy pomóc osobom chorym na białaczkę. Wystarczy wejść na stronę: 
    http://www.dkms.pl/dawca/rejestracja/index.html 
    i zarejestrować się jako potencjalny dawca. Po rejestracji otrzymamy pocztą komplet dokumentów oraz pałeczki do pobrania wymazu z jamy ustnej. Po ich odesłaniu próbki zostają poddane badaniu. To takie proste! Nie musimy nawet wychodzić z domu!



    Znajdź swojego genetycznego bliźniaka i pomóż mu wygrać z chorobą!

  • ZASADY KORZYSTANIA Z DYSTRYBUTORÓW WODY

     

     

    Korzystanie z dystrybutora wody jest możliwe w przypadku posiadania kubeczka plastikowego lub bidonu o maksymalnej wysokości 17-18 centymetrów oraz średnicy szyjki 3 centymetrów.

  • Wszy? Poznaj i pokonaj problem!

    Szanowni Rodzice,

    Serdecznie prosimy i uczulamy na częste sprawdzanie głów swoich dzieci. Ponadto prosimy zadbać o to, by dziewczynki nie przychodziły do szkoły z rozpuszczonymi włosami.

    Zachęcamy do wzięcia udziału w nowej akcji edukacyjnej PWN. Chcemy pomóc rodzicom, nauczycielom i opiekunom, których temat wszy dotyczy lub może dotyczyć oraz zwrócić uwagę na wymiar społeczny wszawicy. Jest to ogromny problem w przedszkolach oraz szkołach. Koniecznie trzeba tę sprawę nagłośnić, dostarczyć rodzicom i nauczycielom wiarygodną, rzetelną wiedzę, która obali przesądy i pozwoli skutecznie zwalczać wszy. W ramach akcji, dostępne są bezpłatnie: informator i film instruktażowy, do pobrania na tej stronie www.pokonajwszy.pwn.pl.

     

     Dziękujemy, że jesteście z nami!