Szkoła Podstawowa Nr 46 im. Stefana Starzyńskiego

 

Nawigacja

PRZETARGI

W przypadku nieobecności dziecka w szkole obiady można odwoływać dzień wcześniej lub danego dnia (najpóźniej do godz. 9.00) bezpośrednio pod nr telefonu 798 599 455.

Rzeczpospolita Polska

Zadania z Logo - etap 1 Zadania z Logo - etap 2 Linki Logo - wiedza matematyczna Bezpieczny Internet System oceniania Excel

Strony przedmiotu Informatyka

System oceniania

WYMAGANIA I SPOSOBY OCENIANIA

Podręcznik ucznia:

Lekcje z komputerem, WSiP S. A., Warszawa 2004

Książki dodatkowe (polecane):

Borowiecka A., Edytor postaci Logomocji, OEIiZK, Warszawa 2003

Walat A., Wprowadzenie do Logomocji, OEIiZK, Warszawa 2003

Jak będą sprawdzane wiadomości i umiejętności uczniów?

Forma aktywności Jak często Uwagi

ćwiczenia wykonywane w trakcie lekcji

w zasadzie na każdej lekcji sprawdzane są wyniki pracy
praca na lekcji na każdej lekcji

sprawdzane: sposób pracy, aktywność, przestrzeganie zasad bezpiecznej pracy

odpowiedzi ustne, udział w dyskusjach czasami  
kartkówki, sprawdziany rzadko lub wcale  
prace domowe czasami nie wymagają użycia komputera
referaty, opracowania głównie w ramach realizacji projektów (ciągów lekcji)  
przygotowanie do lekcji wtedy, gdy potrzebne zwracam uwagę na pomysły i przygotowane materiały do pracy na lekcji
udział w konkursach nieobowiązkowo wpływa na podniesienie oceny

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Opis wymagań, które trzeba spełnić, aby uzyskać daną ocenę.

Ocena celująca

Uczeń samodzielnie wykonuje na komputerze wszystkie zadania z lekcji i zadania dodatkowe. Jego wiadomości i umiejętności wykraczają poza te, które są zawarte w programie informatyki. Jest aktywny na lekcjach i pomaga innym. Ćwiczenia na lekcji wykonuje bezbłędnie, trzeba dostarczać mu dodatkowych, trudniejszych zadań. Bierze udział w konkursach informatycznych, przechodząc w nich poza etap wstępny. Wykonuje dodatkowe prace informatyczne, takie jak: przygotowanie materiałów pomocniczych na komputerze, pomoc innym nauczycielom w wykorzystaniu komputera na ich lekcjach.

Ocena bardzo dobra

Uczeń samodzielnie wykonuje na komputerze wszystkie zadania z lekcji. Opanował wiadomości i umiejętności zawarte w programie informatyki. Na lekcjach jest aktywny, pracuje systematycznie i potrafi pomagać innym w pracy. Zawsze kończy wykonywane na lekcji ćwiczenia i wykonuje je bezbłędnie.

 Ocena dobra

Uczeń samodzielnie wykonuje na komputerze wszystkie zadania z lekcji. Opanował wiadomości i umiejętności zawarte w programie informatyki. Na lekcjach pracuje systematycznie i wykazuje postępy. Prawie zawsze kończy wykonywane na lekcji ćwiczenia i wykonuje je niemal bezbłędnie.

 Ocena dostateczna

Uczeń potrafi wykonać na komputerze proste zadania, czasem z niewielką pomocą. Opanował wiadomości i umiejętności na poziomie nieprzekraczającym wymagań zawartych w podstawie programowej informatyki. Na lekcjach stara się pracować systematycznie, wykazuje postępy. W większości wypadków kończy wykonywane na lekcji ćwiczenia.

Ocena dopuszczająca

Uczeń czasami potrafi wykonać na komputerze proste zadania, opanował część umiejętności zawartych w podstawie programowej. Na lekcjach pracuje niesystematycznie, jego postępy są zmienne, nie kończy niektórych wykonywanych ćwiczeń. Braki w wiadomościach i umiejętnościach nie przekreślają możliwości uzyskania przez ucznia podstawowej wiedzy i umiejętności informatycznych w toku dalszej nauki.

Ocena niedostateczna

Może być konsekwencją daleko idących zaniedbań w pracy ucznia, gdy nie opanował on podstawowych umiejętności zawartych w podstawie programowej oraz nie zdobył wiadomości i umiejętności niezbędnych dla kontynuowania nauki na wyższym poziomie.

Jak uczeń może poprawić ocenę?

Wykonując powtórnie najgorzej ocenione zadanie (lub zadanie podobnego typu) w trakcie dodatkowych zajęć poza lekcją (najbliższy tydzień po powrocie do szkoły lub lekcji, w czasie której zadanie nie zostało wykonane) - np. w godzinach, kiedy pracownia jest otwarta.

Co powinien zrobić uczeń, gdy był dłużej nieobecny?

W miarę możliwości powinien nadrobić istotne ćwiczenia i zadania wykonywane na opuszczonych lekcjach.