KONKURSY ORGANIZOWANE PRZEZ BIBLIOTEKĘ SZKOLNĄ:

ROK SZKOLNY 2018/2019

„MISTRZ CZYTELNICTWA”

1.     Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas II  oraz III - IV i trwa od października 2018r. do marca 2019r.

2.     Na początku każdego miesiąca biblioteka ogłosi jakie książki należy przeczytać (klasy II  czytają inną książkę niż klasy III - IV).

3.     W ostatnim tygodniu miesiąca, w bibliotece będą dostępne karty wiedzy o lekturz

4.     Kartę należy wypełnić  na miejscu, podpisać  i oddać pani bibliotekarce.

5.     Każdy uczeń może wypełnić tylko jedną kartę do konkretnej książki.

6.     Za każdą poprawną odpowiedź uczeń będzie otrzymywał punkty.

7.     Wyniki będą wywieszane na tablicy biblioteki, a w kwietniu, wyłonimy MISTRZA CZYTELNICTWA (jedna osoba na każdym poziomie).

W STYCZNIU CZYTAMY:

1.           „Reksio i Pucek” – Jan Grabowski (klasy II)

2.           „Księga Dżungli” tylko trzy rozdziały „Bracia Mowgliego”, „Łowy węża Kaa” i „Tygrys! Tygrys”– Rudyard Kipling(klasy III - IV).

Karty odpowiedzi będą dostępne w bibliotece 25.01.2019r.

W  LISTOPADZIE CZYTAMY:

1.           „Z przygód krasnala Hałabały” – Lucyna Krzemieniecka (klasy II )

2.           „Pippi” (dowolna część)– Astrid Lindgren (klasy III-IV).

Karty odpowiedzi będą dostępne w bibliotece 30.11.2018r.

W PAŹDZIERNIKU CZYTAMY:

1.    „Magda, Paweł i TY” – Krystyna Kleniewska – Kowaliszyn – klasy II

2.    „Muminki” – Tove Jansson – klasy III i IV (przeczytaj jak najwięcej części i poznaj wszystkich bohaterów).

Karty odpowiedzi będą dostępne w bibliotece 31.10.2018r.