WAŻNE WYDARZENIA

2018/2019

Zdjęcia ze wszystkich uroczystości odbywających się w świetlicy znajdują się w zakładce ALBUM FOTOGRAFICZNY

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

W dniu 16 stycznia dzieci ze świetlicy wraz z wychowawcami odwiedzili ośrodek wsparcia osób niepełnosprawnych "Maja". Podczas spotkania dzieci zaprezentowały przedstawienie o tematyce świątecznej.

Po występie dzieci wspólnie z pensjonariuszami ośrodka uczestniczyli w warsztatach plastycznych, których celem było wykonanie obrazu zimowego. Spotkanie integrowało dzieci z osobami niepełnosprawnymi.

Byliśmy razem, działaliśmy razem, uśmiechaliśmy razem!

21 grudnia dzieci ze świetlicy brały udział w spotkaniu przy choince, podczas którego uczniowie z klasy II B zaprezentowali program słowno-muzyczny z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Piękne wiersze i kolędy wprowadziły nas w wigilijny nastrój.

Podczas spotkania na gitarze grał pan Tadeusz Stasiak- tata Amelki, za co wszyscy jesteśmy Mu bardzo wdzięczni.

Dziękujemy również pozostałym rodzicom za przygotowanie strojów dla dzieci.

W dniu 14 grudnia w świetlicy odbyły się warsztaty plastyczno-techniczne pod nazwą ,,Ozdoby Mikołaja".

Dzieci z klas pierwszych wraz z rodzicami wykonały świąteczne upominki i ozdoby domu. Dodatkowo w świąteczny nastrój wprowadzały gości kolędy i pastorałki.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział we wspólnej zabawie!

6 grudnia odwiedził naszą świetlicę Mikołaj. Uczniowie z klas pierwszych i drugich najpierw oglądali przedstawienie teatralne pt.,,Pierwsza gwiazdka stracha na wróble", a następnie po wspólnej zabawie i śpiewaniu kolęd, Mikołaj wręczył dzieciom prezenty.

W tym czasie uczniowie z klas trzecich i czwartych brali udział w ,,Spotkaniu mikołajkowym" w budynku świetlicy zewnętrznej. Zapoznali się z historią św. Mikołaja, brali udział w quizach i zabawach, a następnie otrzymali mikołajkowe upominki.

We wtorek 23 pażdziernika 2018 roku odbył się konkurs recytatorski pt. ,,Jesienny pejzaż". Dzieci recytowały wiersze znanych poetów. Występy oceniała kierownik świetlicy pani Jolanta Wodzyńska.

Po zakończeniu konkursu dzieci otrzymały nagrody.

W dniu 24  października odbyło się uroczyste Pasowanie na Świetlika uczniów klas pierwszych. Dzieci z radością wzięły udział w zabawie i prawidłowo rozwiązały wszystkie świetlicowe zadania. Na koniec uroczystości dzieci złożyły uroczyste ślubowanie oraz otrzymały kolorowe upominki.